Ar prieku iet – iespējams, lielākais anime

Anime Club > Blog > Manga > Ar prieku iet – iespējams, lielākais anime

Spirited Away ir žilbinošs slāņains darbs, kas apdzīvots ar sapņu lietām. Elpu aizraujošās varonis nav čalojošs zīdainis vai kašķīgs karotājs, bet gan tradicionāla meitene, kas desmit gadus iepriekš bija nedaudz sūrstoša. Spirited Away ir garāks par divām stundām, ar sižetu, kas vērpjas un rakas kā novecojusi meža taka. Šī filma parasti ir visvairāk nopelnītā filma Japānas vēsturē. Šī sieviete, Čihiro, uzdūrās vienai no vietām starp vietām, kur atdalīšana starp cilvēku pasauli un garu pasauli kļuva par plānu rīsu papīru. Un pretējās puses problēmas ir neticamas, briesmīgas, stulbas un drausmīgas, un dažreiz visas četras vienlaikus.

Kura ir labākā anime sērija un kāpēc?

Garīgais prom, līdzīgi kā vecajās pasakās, darbojas kā bēgšanas piedzīvojumu stāsts, atmodas metafora un morāles stāsts vienā. Tur ir tradīcija, un tā atgriežas pie tēmas, kas atkal un atkal atkārtojas mūsu visizturīgākajā bērnu literatūrā. Svarīgums un bīstamība ēst to, kas nonāk mūsu mutē, un vārdu spēja veidot realitāti tam, kas nāk no mūsu mutēm. Meklē atšifrēt, kas es esmu? Kas ir reputācija? Noslēpumains ceļvedis. Alkatība tiek sodīta. Labi darbi tiek novērtēti. Tas, kas palīdz radībām, neviens cits to nedarīs. Pārvērtības. Cilvēks dzīvniekam. Dzīvnieki cilvēkiem. Ienaidnieku draugi un ienaidnieki draugiem. Fakts, ka lietas ne vienmēr ir tās, kuras šķiet.

Lai arī tēma ir universāla, šeit ir faktūras un atsauces, kurām citi japāņi nevarēs piekļūt. Bet daļa no tā, kas padara Spirited Away tik unikālu prasmi, ir fakts, ka tā patiesībā ir japāņu pasaka un tādējādi daudz dīvaināka un nezināmāka. Galu galā mēs esam redzējuši pūķus, raganas un rūķus. Tomēr mēs esam redzējuši sešus bruņotus vīriešus un garus, kas pazīstami kā bez sejas, un zaļas galvas, kas atlec un burbuļo?

Viens no jautājumiem, kas var ierobežot Spirited Away šarmu tikai amerikāņu auditorijai, ir gandrīz mēma un biedējoša kombinācija. Dažus nopietnus anime cienītājus var izslēgt mīļi elementi, piemēram, vardes kimono, putnu gari, kas, šķiet, ir milzīgas šo dzeltenās zefīra peepsu versijas, un kvēpu plankumi, kas dzīvo vēl smieklīgāk nekā viņu rūcošie gailī rēcošie meža gari. . sānos pie princeses Mononokas. Tikmēr mamma un tētis var nebūt pārāk priecīgi par biežu asiņu, gļotu un asu zobu lietošanu. Un ir dažas ainas, kas jūs satrauc neatkarīgi no tā, vai esat bērns vai ne. Bet tā ir daļa no tā, kas padara Spirited Away pasauli tik aktuālu un tik transportējošu. Bērnu fantāzijas dzīves rezultātā, lai arī tas ir nekaitīgs, tas nav praktiski tik vienkārši vai tik sanitāri, kā pieaugušajiem patīk par to domāt.

Kimi ni Todoke

Kā tas notiek katru reizi, kad pulcējas patiešām labs anime, daži cilvēki pūlēsies par to, kā Spirited Away atver Disnejā lielās eļļas un garozas eļļas plēvi. Šiem cilvēkiem nevajadzētu īsti gribēt iebakstīt smiltis Pelei. Acīmredzot arī Disnejam tas patīk, jo viņi to izplata un veic diezgan persiku darbu, veidojot angļu valodas versiju. Kad jūs atrisināsiet, ka unikālais starptautiskais imports ir ierobežojis lauka darbaspēka potenciālu, tas pārvēršas par sevi piepildošu pravietojumu.

Spirited Away ir bijis ārā trīs nedēļas, piedalījies mazāk nekā 100 ekrānos, un nedēļas nogalē mierīgi plosās apmēram pusmiljonu ar iespaidīgu vidējo rādītāju ekrānā. Lai arī cik vienkārša ir izlaišana, tā joprojām ir daudz plašāka nekā tā, kas tiek piešķirta tādiem nesenajiem izlaidumiem kā Vampire Hunter D: Bloodlust, Metropolis un Princess Mononoke. Patiesība ir tāda, ka tas, šķiet, ir karstākais jebkad anime, kas nav Pokemon.